Харчування до модуля підводиться за допомогою від'єднується мережевого кабелю.
Структура модуля:
- Джерело живлення;
- Підсилювачі потужності;
- Вхідний блок.
Імпульсний. Дозволяє отримувати високу вихідну потужність при мінімальній вазі модуля.
Підсилювач
Схемотехніка
Підсилювач потужності модуля виконаний на базі схемотехніки класу «D» з високим ККД і малим тепловиділенням. Висока частота комутації забезпечує якість звукового сигналу, що не уступає кращим аналоговим підсилювачів.
Охолодження
Охолодження модуля (підсилювача потужності і джерела живлення) здійснюється за допомогою вентилятора. Система охолодження забезпечує надійне охолодження модуля у всьому діапазоні робочих температур (5 - 35 ° С). У модулі передбачено двоступенева регулювання інтенсивності охолодження. При нормальних кліматичних умовах вентилятор працює на малих обертах, що забезпечує низький рівень створюваного модулем акустичного шуму. При роботі модуля з великою вихідною потужністю, а також в умовах підвищеної температури навколишнього середовища, може відбуватися перемикання вентилятора на другий, більш інтенсивний режим охолодження.
Захист від перевантаження і коротких замикань
При виникненні коротких замикань виходу або при перевантаженні підсилювача потужності модуля, викликаної різким зменшенням опору навантаження, спрацьовує система захисту, яка відключає вихідний сигнал на 0,5 секунди з подальшим його плавним відновленням.
Захист від високочастотних коливань
При появі на виході потужних високочастотних коливань (як правило, надходять на вхід з мікшера, кросовера або поганого вхідного кабелю), система захисту включає вбудований оптоелектронний Clip-лімітер, який зменшує рівень надходить на вхід сигналу. Ця система захисту істотно знижує ймовірність пошкодження високочастотних динаміків немузичними сигналами з потужним високочастотним спектром.
Термозахист
Забезпечує надійний захист і безперебійну роботу модуля в разі його перегріву. При нагріванні охолоджуючого радіатора до температури 50 ° С вентилятор охолодження включається на максимальний режим роботи (при нормальних кліматичних умовах вентилятор працює з мінімальною інтенсивністю на малих обертах). При підвищенні температури охолоджуючого радіатора до 65 ° С включається другий ступінь термозахисту вбудований оптоелектронний (що не вносить спотворень в підсилюваний сигнал) Clip-limiter знижує рівень сигналу, що надходить на вхід відповідного каналу підсилювача потужності. При цьому з'являється слабке світіння індикатора LIMITER (є також індикатором термозахисту) одного або декількох каналів. Подальше підвищення температури ще більше знижує рівень сигналу, про що свідчить більш інтенсивне світіння відповідного індикатора (індикаторів).
Відключення сигналу може статися лише в разі виходу з ладу охолоджуючого вентилятора або блокування охолоджуючого повітряного потоку. В цьому випадку при досягненні охолоджуючим радіатором температури 85 ° С система термозахисту відключить підсилювач потужності. При цьому загориться індикатор LIMITER одного або декількох каналів модуля.
Плавний введення сигналу
Після підключення навантаження підсилювачі потужності модуля плавно змінюють коефіцієнт посилення від нуля до максимального значення, що забезпечує плавне наростання гучності звуку.
Індикація
Складається з синього (або зеленого) світлодіодного індикатора включення живлення і трьох червоних світлодіодних індикаторів, що сигналізують про перевантаження відповідного каналу підсилювача потужності модуля і включення вбудованого Clip-лімітера або спрацьовуванні термозахисту.
Обрізний фільтр
Для усунення паразитних низькочастотних складових сигналу, що не відтворюються більшістю професійних акустичних систем (в т. Ч. І сабвуферів) в каналі сабвуфера встановлений обрізний фільтр другого порядку (крутизна спаду сигналу 12 дБ /октава). Він обрізає складові сигналу нижче встановленої частоти (50Гц для базової моделі). Робота такого фільтра значно знижує зміщення дифузора сабвуфера на частотах нижче частоти зрізу акустичної системи, що дозволяє істотно збільшити подається на неї потужність, не побоюючись пошкодити гучномовець. Потужність підсилювача не витрачається на марну "бовтанку" дифузора гучномовця і нагрів його звукової котушки. Робота фільтра також сприятливо позначається на тепловому режимі і навантаженні на вихідні транзистори, що, в свою чергу, підвищує надійність самого підсилювача ..
Робота фільтра також сприятливо позначається на тепловому режимі і навантаженні на вихідні транзистори, що, в свою чергу, підвищує надійність самого підсилювача.
Кросовер
У модулі встановлено активний кросовер, що забезпечує виділення відповідної частотної смуги для каналів сателітів і каналу сабвуфера.
Вбудований параметричний коректор АЧХ
Забезпечують роздільну корекцію частотної характеристики каналів сателітів, а також каналу сателіта, що працює в режимі монітор. Корекція здійснюється на чотирьох частотах з установкою відповідної ширини смуги (добротності) і відповідного "підйому" або "завалу" кожної частоти. Установки корекції здійснюються на підприємстві-виробнику за погодженням із замовником.
Вхідний блок
Склад:
- Лінійний вхід каналу А (XLR female);
- Лінійний вхід каналу B /монітора (XLR female);
- Лінійний вихід каналу А (XLR male);
- Лінійний вихід каналу B /монітора (XLR male);
- Перемикач режимів робіт МОНО /СТЕРЕО /МОНІТОР;
- Регулятори рівня каналів A, B /монітор, каналу сабвуфера;
Cоединители лінійного входу і виходу включені паралельно (попарно), тобто контакти вихідного з'єднувача відповідного каналу підключені до однойменних контактам вхідного з'єднувача. Це дає можливість використовувати модуль в якості разветвителя сигналу.
Перемикач режимів встановлює режим роботи модуля:
- СТЕРЕО - робота двох сателітів і сабвуфера від двоканального джерела сигналу (канал А і канал В).
- МОНО - робота двох сателітів і сабвуфера від одноканального джерела сигналу (канал А).
- МОНІТОР - робота одного сателіта і сабвуфера від джерела сигналу, поданого на вхід КАНАЛ А /МОНО і робота монітора від джерела сигналу, поданого на вхід КАНАЛ В /МОНІТОР.
Характеристики:
- Вихідна потужність каналів А /В: 350 Вт (8 Ом, 220 В)
- Вихідна потужність каналу сабвуфера: 700 Вт (4 Ом, 220 В)
- Діапазон частот1каналів А /В: 130 Гц - 20 кГц (350 Вт, 8 Ом)
- Діапазон частот1каналу В в режимі "Monitor": 45 Гц - 20 кГц (350 Вт, 8 Ом)
- Діапазон частот1каналу сабвуфера: 45 Гц - 130 Гц (700 Вт, 4 Ом)
- Загальні гармонійні спотворення каналів А /В: 0.05% (130 Гц - 20 кГц, 350 Вт, 8 Ом)
- Загальні гармонійні спотворення каналу сабвуфера: 0.05% (45 Гц - 130 Гц, 700 Вт, 4 Ом)
- Швидкість наростання вихідної напруги: 20 В / мкс
- Коефіцієнт демпфування каналів А /В: більше 200 (200 Гц, 8 Ом)
- Коефіцієнт демпфування каналу сабвуфера: більше 200 (100 Гц, 8 Ом)
- Відношення сигнал / шум: 98 дБ (зважене)
- Чутливість: 775 мВ
- Вхідний опір: 10 кОм (симетричне)
- Частота зрізу фільтру верхніх частот каналів А і В: 130 Гц (базова модель)
- Частота зрізу фільтру верхніх частот каналу В в режимі "Monitor": 45 Гц (базова модель)
- Частота зрізу фільтру верхніх частот каналу сабвуфера: 45 Гц (базова модель)
- Крутизна спаду АЧХ обрізного фільтра верхніх частот каналу А і В: 24 дБ /октаву
- Крутизна спаду АЧХ обрізного фільтра верхніх частот каналу В в режимі "Monitor": 12 дБ /октаву
- Крутизна спаду АЧХ обрізного фільтра верхніх частот каналу сабвуфера: 24 дБ /октаву (базова модель)
- Частота зрізу фільтру НЧ каналу сабвуфера: 130 Гц (базова модель)
- Крутизна спаду АЧХ розділового фільтру нижніх частот каналу сабвуфера2: 12 дБ /октаву
- Мережа живлення: 220 В, 50/60 Гц
- Маса: 4,5 кг
- Габаритні розміри: 198 х 409 х 128 мм
1Наведено діапазон робочих частот базової моделі. Він може змінюватися в залежності від частот налаштування фільтрів