- Джерела живлення
- Блоку посилення (обидва канали на одній друкованій платі)
- Вхідного блоку
- Блоку індикації
Джерело живлення
Імпульсний. Загальний для обох каналів підсилювача. Схемотехніка джерела живлення забезпечує плавне підключення підсилювача з мережі живлення, а також мінімізацію вносяться до неї перешкод.
Охолодження
Підсилювач має загальну для обох каналів примусову систему охолодження вихідного каскаду. Охолодження радіаторів вихідного каскаду здійснюється вентилятором. Напрямок потоку охолоджуючого повітря від передньої панелі до задньої. В підсилювачі передбачено плавне регулювання інтенсивності охолодження. Після включення, а також при роботі підсилювача з невеликою вихідною потужністю інтенсивність охолодження мінімальна. В цей час вентилятор працює на малих обертах, що забезпечує низький рівень створюваного підсилювачем акустичного шуму. З ростом вихідний потужності і, як наслідок, зростанням температури транзисторів вихідного каскаду відбувається плавне збільшення швидкості потоку охолоджуючого повітря і, відповідно, інтенсивності охолодження.
Вихідний каскад
Вихідний каскад підсилювача виконаний з використанням комплементарних пар Mosfet транзисторів компанії «IR».
Симетричні входи
Використання симетричних входів забезпечує суттєве зменшення наведень на довгі вхідні з'єднувальні кабелі.
Вхідний фільтр
Для поліпшення роботи акустичних систем в підсилювачі встановлений обрізний низькочастотний фільтр (фільтр верхніх частот) четвертого порядку з крутизною спаду частотної характеристики 24 дБ на октаву. Застосування в підсилювачі такого фільтра рекомендовано усіма провідними виробниками акустичних систем.
Фільтр обрізає низькочастотні сигнали в діапазоні частот нижче 45 Гц, які не відображаються переважною більшістю професійних акустичних систем.
Робота фільтра значно знижує амплітуду зміщення дифузора сабвуфера на частотах нижче частоти зрізу акустичної системи. Особливо це стосується акустичних систем закритого типу. Використання фільтра дозволяє істотно збільшити подається на акустичну систему потужність (Не витрачаючи при цьому її на марну «бовтанку» дифузора) і, тим самим, підвищити звуковий тиск, що створюється системою, не піддаючи при цьому теплового перевантаження низькочастотні гучномовці. Робота фільтра також сприятливо позначається на тепловому режимі і навантаженні на вихідні транзистори самого підсилювача, що в свою чергу підвищує також і його надійність.
При необхідності отримання лінійної АЧХ для роботи з повнодіапазонними акустичними системами на студіях або в кінотеатрах вхідний фільтр може бути відключений шляхом перестановки перемичок (джамперів), розташованих на друкованій платі знімного вхідного блоку.
Лінійні виходи
Лінійні виходи підсилювача підключені паралельно до входів підсилювача (кожен до свого каналу) і забезпечують можливість паралельного підключення декількох підсилювачів, використовуючи стандартні сигнальні кабелі з з'єднувачами 1/4 "jack.
Змінний вхідний блок
Дозволяє власнику підсилювача самостійно встановити вхідний блок з кросовером (опція). Крім того, в блоці з кросовером є можливість зміни частоти розділу, шляхом заміни штатних розділових фільтрів на замовні фільтри з необхідними параметрами.
Регулятори вхідного рівня
Дозволяють встановлювати необхідну чутливість підсилювача (окремо для кожного каналу), що має велике значення при роботі декількох підсилювачів паралельно, особливо при роботі на різні типи акустичних систем або в складі багатосмугових комплексів звукопідсилювальної апаратури. Регулятори розташовані на передній панелі.
Функціональні особливості:
Захист від коротких замикань виходу
Незалежна для кожного каналу. При мостовому включенні робота захисту обох каналів підсилювача синхронізована між собою. При роботі захисту підсилювач не відключається, і після усунення короткого замикання автоматично відновлює свою працездатність.
Захист від перевантаження
Виконано за двоступеневою схемою і забезпечує не тільки надійний захист вихідного каскаду підсилювача, а й оптимальне якість звучання підсилювача в режимі перевантаження.
При виникненні коротких перевантажень тривалістю до 3 мс (наприклад, викликаних різким зменшенням комплексного опору навантаження) спрацьовує лише струмовий захист вихідного каскаду, яка обмежує протікає через вихідні транзистори ток на безпечному для них рівні. При цьому настройка захисту виконана таким чином, що підсилювач короткочасно може віддавати повну потужність (без зниження вихідної напруги) навіть на дуже низькі опору навантаження.
При більш тривалих перевантаженнях система захисту включає вбудований Clip-лімітер, який зменшує рівень надходить на вхід підсилювача сигналу і усуває спотворення, викликані «жорсткої» перевантаженням.
Захист від постійної напруги на виході
Схемотехніка підсилювача забезпечує відсутність клацань і перешкод від перехідних процесів в момент включення /вимикання без застосування реле для комутації вихідного сигналу. Захист від пошкодження акустичних систем постійним струмом в підсилювачі забезпечується джерелом живлення, який блокується і припиняє подачу живлення на підсилювач в разі появи на виході кожного з каналів постійної напруги або потужних низькочастотних коливань. При цьому повністю гасне вся індикація в тому числі і індикатор POWER.
Повторне включення підсилювача можна зробити приблизно через 2-3 хвилини шляхом виключення і повторного включення живлення за допомогою вимикача POWER. Якщо поява постійної напруги на виході підсилювача носило випадковий характер (що практично малоймовірно), то підсилювач включиться і буде продовжувати нормально функціонувати. У разі появи постійної напруги через вихід підсилювача з ладу при повторному включенні підсилювач включиться, загориться індикатор POWER і через короткий проміжок часу знову спрацює захист від постійної напруги на виході і заблокує джерело живлення.
Захист від високочастотних коливань
При появі на виході потужних високочастотних коливань, які можуть виникнути від поганих контактів в соединителях вхідних кабелів або можуть бути подані на вхід підсилювача з якого-небудь іншого пристрою (кросовер, мікшерний пульт), система захисту включає вбудований Clip-лімітер, який зменшує рівень вступника на вхід підсилювача сигналу. Ця система захисту істотно знижує ймовірність пошкодження високочастотних динаміків немузичними сигналами з потужним високочастотним спектром.
Термозахист
Забезпечує захист вихідного каскаду підсилювача від перегріву. При нагріванні транзисторів вихідного каскаду до температури 85 ° С система термозахисту заблокує вхідний сигнал і вихідний каскад одночасно обох каналів підсилювача. Така робота термозахисту визначається загальною системою охолодження. Після зниження температури до заданого значення підсилювач автоматично відновить свою працездатність.
Плавний введення сигналу
При включенні живлення підсилювача коефіцієнт посилення плавно змінюється з нуля до максимального значення, забезпечуючи плавне наростання гучності звуку.
Характеристики:
- Номінальний опір навантаження: 4 Ом (канал), 8 Ом (міст)
- Вихідна потужність: 250/160 Вт (канал, 4/8 Ом, 220 В), 450/290 Вт (міст, 8/16 Ом, 220 В)
- Діапазон частот1: 20 Гц - 20 кГц (± 0,2 дБ, 250 Вт, 4 Ом) /10 Гц - 60 кГц (± 1 дБ, 1 Вт, 4 Ом)
- Загальні гармонійні спотворення: 0.003% (1 кГц, 4 Ом), 0.02% (20 Гц - 20 кГц, 4 Ом)
- Швидкість наростання вихідної напруги: 40 В /мкс (канал), 80 В /мкс (міст)
- Коефіцієнт демпфування: 400 (1 кГц, 8 Ом)
- Перехідне загасання між каналами: 60 дБ (1 кГц)
- Відношення сигнал /шум: 100 дБ (незважене)
- Вхідний опір: 10 кОм (симетричне)
- Чутливість: 0,775 В
- Частота зрізу фільтра низьких частот: 45 Гц
- Крутизна спаду АЧХ обрізного фільтра низьких частот: 24 дБ /октава
- Мережа живлення: 220 В, 50/60 Гц
- Маса: 6,5 кг
- Розмір: 482 х 96 х 362 мм
1При відключених обрізних фільтрах