Перший ламповий Neumann U 67 з'явився в 1960 році, і більш ніж півстоліття він вірою і правдою служив професіоналам і любителям звукорежисерської справи, став найпростішою робочою конячкою студій звукозапису по всьому світу і справжньою легендою світової індустрії аудіо. Час іде, а особливий, фірмовий звук цього мікрофона, як і раніше, потрібен людям. Тому вперше за кілька десятків років Neumann U 67, один із найзнаменитіших лампових Neumann, відтворений за оригінальною заводською документацією 50-х років минулого століття, знову повертається до серії.
Легенда знову з нами
Як відомо, модель Neumann U 67 спочатку готувалася на зміну не менш видатної Neumann U 47, тому практично просто повинна була стати краще і без будь-яких варіантів. І звісно ж стала. Більше того, продемонструвавши цілу низку незаперечних переваг у порівнянні зі своїм попередником, незабаром після початку продажів Neumann U 67 було визнано новим еталонним мікрофоном для студійного звукозапису.
Діаграма спрямованості (на вибір - кругова, кардіоїда або "вісімка"), вдосконалений ламповий контур з вимикачами обрізного фільтра низьких частот і зниження чутливості - до серйозної роботи зі звуком новий Neumann U 67 дійсно був підготовлений належним чином.
Тому чи варто дивуватися з того що "на посаді" зразка цей мікрофон перебуває і до цього дня. І має настільки високу репутацію, що навіть у наші дні багато іменитих звукорежисерів у різних ситуаціях працювати воліють тільки з Neumann U 67 і за старою пам'яті продовжують називати цей мікрофон "desert island" (тобто, "пусткою") за його характерно "плоський" звук і виняткову універсальність.
Шедевр Neumann-Engineering
Нагадаємо також, що саме Neumann U 67 першим отримав знаменитий капсуль K 67, який з тих самих пір називається не інакше як втіленням "фірмового звуку Neumann" (і, до речі, пізніше перейшов у спадок наступної моделі - U 87 A, що стала наступником вже U 67). Ще однією особливістю моделі став інноваційний на той час ламповий контур, в якому була дуже вдало реалізована схема pre-emphasis/de-emphasis, що до мінімуму знижує звук шипіння ламп.
Крім цього, Neumann U 67 став також першим мікрофоном, який почав застосовуватися для сучасних технік звукозапису, наприклад, з ближньою розстановкою мікрофонів, коли так званий ефект близькості, що виникає внаслідок невеликої відстані до джерел звуку, компенсувався обрізним фільтром низьких частот.
За рахунок атенюатора Neumann U 67 легко і без спотворень справляється з рівнями звукового тиску аж до 124 дБ, але і це далеко не максимум, якщо користувач вважатиме за прийнятний незначний "ламповий відбиток" у записі.
Разом з неперевершеним звуком Neumann U 67 невдовзі до нас повернувся і його неповторний дизайн. Адже і цей його такий, здавалося б, знайомий конусоподібний корпус зі скошеними ґратами ще півстоліття тому і, схоже, назавжди став справжньою візитівкою марки Neumann.
Історія має властивість повторюватися
Фірмовий звук 60-х (і початку 70-х) новий Neumann U 67 успадкував повною мірою разом з електронною схемою та оригінальним капсулем. Ключові компоненти системи, зокрема теж відомий вихідний трансформатор BV 12, відтворені та виробляються у суворій відповідності до початкової документації. Лампи EF86, як і багато років тому, так само ретельно та вручну відбираються співробітниками спеціально організованої вимірювальної лабораторії та гарантовано відповідають заданим технічним параметрам роботи, серед яких – гранично низький рівень шуму.
Так що, з сучасного у Neumann U 67 - тільки блок живлення NU 67 V. Його інженерам Neumann довелося конструювати з нуля, оскільки він, по-перше, повинен повністю відповідати нинішнім, набагато суворішим нормам безпеки для електроустаткування такого типу, а по- по-друге, сучасним лампам преміум-класу потрібна трохи вища напруга.
Але треба сказати, що, незважаючи на всі ці технічні нововведення, напруга блоку живлення NU 67 V вміє змінювати автоматично, тому його можна використовувати як з новими, так і зі старими моделями U 67.
Новий Neumann U 67 поставляється у вінтажному кейсі, який, як і сам мікрофон, виготовляється на німецькому заводі компанії Neumann.Berlin. У комплект постачання крім мікрофона входять також фірмовий еластичний підвіс, мікрофонний кабель та блок живлення NU 67 V.
Особливості моделі Neumann U 67:
- мікрофон виготовлений за оригінальною заводською документацією Neumann;
- виготовлення деталей та складання мікрофона проводиться вручну на заводі Neumann у Німеччині;
- класична лампова схема;
- оригінальний мікрофонний капсуль K 67;
- оригінальний вихідний трансформатор BV12;
- діаграма спрямованості, що перемикається (кругова, кардіоїда або "вісімка");
- блок живлення NU 67 V із автоматичною системою регулювання напруги;
- фірмовий кейс ручної роботи.