Інструмент традиційно тримають з лівого боку. Грають найчастіше сидячи (барабан на колінах, ліва рука його притримує; або ж дарбука затискається між колін) або стоячи (барабан притискається до лівого боку, підвішується на спеціальному ремені або кладеться на ліве плече). Грають на дарбуці долонями і пальцями обох рук. Провідною при цьому є права рука, ліва ж використовується в основному для орнаментації ритму. Такий стан інструменту і сам принцип гри на ньому дуже схожі з технікою гри на рике.
Існує також техніка комбінованої гри рукою і паличкою (в Туреччині таку паличку називають çubuk), поширена в Туреччині, на Балканах і в Єгипті. Ця техніка широко застосовуються місцевими циганами.Основних тонів два: низький, одержуваний від удару ближче до центру мембрани, і високий, коли пальці б'ють по краю барабана. Незважаючи на це, є безліч способів видобувати звуки, тому ритми дуже насичені і багаті декоративними елементами, на зразок клацань або тремоло.
Різноманітність способів вилучення звуків велике: прості удари долонею в район центру дарбука (низький), удари пальцями по краях, різні техніки перекочування пальців (наприклад, спліт-фингер), дзвінкі шльопанці долонею, дзвінкі і глухі клацання, удари по корпусу дарбука, просовування руки всередину барабана для зміни тембру низького удару, гра на внутрішній поверхні мембрани, тертя мембрани, приглушення звуку притисканням мембрани пальцями /долонею і т.д. Для заповнення ритму в інтервалах використовуються і хлопки в долоні.Дарбука Meinl HE-100 виконана в турецькому стилі, і має широкий діапазон звуків від "жирних" низів до "дзвінкий" високих звуків.
Характеристики:
- Діаметр: 5 1/3 "
- Висота: 9 1/4 "
- Матеріал: алюміній
- Мембрана: синтетична