Мікрофон Beyerdynamic M 90 PRO X є конденсаторним типом мікрофона. І якщо перша модель M 70 PRO X призначена переважно для запису мови, то мікрофон M 90 PRO X розрахований вже на запис вокалу та різних музичних інструментів.
Мікрофон виконаний у характерному дизайні серії, але, на відміну від динамічної версії, має трохи більші габарити. Корпус мікрофону також виготовлений із алюмінію. Установка на стійку здійснюється за допомогою фірмового павука, що входить до комплекту.
Мікрофон M 90 PRO X не має жодних перемикачів чи налаштувань. Він має одну фіксовану кардіоїдну діаграму спрямованості. Як і всі повноцінні конденсаторні моделі, M 90 PRO X вимагає підключення фантомного живлення.
Нижче наводимо паспортні дані АЧХ мікрофона та його характеристику спрямованості на різних частотах.
На графіці АЧХ можна побачити рівний ренечастотний діапазон і підйом на високих частотах вище 4 кГц. Як ми вже говорили, раніше підкреслений презенс у мікрофонах дозволяє при записі або трансляції голосу обійтися без еквалізації, додаючи тембру яскравості і розбірливості.
Мікрофон M 90 PRO X оснащений капсулем з великою мембраною. Її розмір становить значні 34 мм. На жаль, розібрати мікрофон без ризику його пошкодження не виходить, тож зазирнути усередину нам не вдалося. Однак завдяки ролику виробника можна побачити як влаштований мікрофон.
Капсюль розташований рівно по центру і встановлюється на опору, що віброгасить. Також як динамічної моделі мембрана захищена додатковим тканинним екраном, розташованим під металевою сіткою. За словами виробника використовувана електрична схема M 90 PRO X була розроблена заново. Завдяки цьому вдалося досягти високих показників параметра сигнал/шум 88,4 дБА за низького рівня власного шуму 5,6 дБA, а також високої деталізації. Серед інших переваг мікрофона можна виділити також високу чутливість і достатній запас перевантаження.
Якість запису
Ми тестували запис на мікрофони у студійних умовах, використовувався якісний мікрофонний підсилювач. Щоб краще зрозуміти особливості звучання, проводилося пряме порівняння з конкурентами Neumann та Shure.
Конденсаторний мікрофон Beyerdinamic M 90 PRO X відповідає своєму позиціонуванню як на 100% професійний студійний мікрофон і добре підходить для запису вокалу і живих інструментів. Усі тембри передаються натурально. У той же час, звучання має свої особливості. Насамперед на себе звертають увагу середні частоти. Вони дуже насичені, що дозволяє відразу без обробок мати яскраве звучання. Це особливо нагоді для застосування, де необхідно отримати готовий до використання звук з мінімальними обробками. Хоча на мікрофоні немає перемикача low cut, у нас виникло відчуття, що він вже є всередині електронної схеми, і особливої потреби у такій обробці не виникає. Також не потрібна еквалізація високих частот для пожвавлення вокалу, оскільки вони спочатку трохи підняті. Тобто мікрофон дозволяє одразу отримати готовий професійний звук без особливих зусиль.
Варто сказати, що тембр запису голосу дуже залежить від положення виконавця. Найкращий результат за якістю запису досягається при точній орієнтації звуку в центр мембрани. Це не велика проблема, просто потрібно враховувати.
Поп-фільтр справив гарне враження. Завдяки великій площі тканини, він ефективно справляється з вибуховими приголосними, при цьому не забарвлює звучання пригуками.
Динамічний мікрофон Beyerdinamic M 70 PRO X також є моделлю професійного класу та підходить для серйозної роботи. Він чимось тембрально схожий з конденсаторним M 90 PRO X. У звучанні так само є фірмова пророблена середина. Завдяки цьому мікрофон добре підходить для мовлення та голосу. Таким чином його сміливо можна включати до мовного тракту. У мікрофона немає бубнення, але низькі частоти є в повному обсязі. Високі частоти підняті в області презенсу, але не дратують. Звук залишається досить чистим та приємним.
Висновки
Нове покоління студійних мікрофонів Beyerdinamic вийшло вдалим і мають все необхідне для професіонала. Обидві моделі, і конденсаторний M 90 PRO X, і динамічний M 70 PRO X, мають відмінний звук, багату комплектацію і конкурентоспроможні за ціною. Особливо добре вони підійдуть для домашніх студій та мовлення, оскільки забезпечують готовий для використання звук без необхідності складної динамічної та частотної обробки. Це особливо важливо у наш час, коли творчим людям необхідно щодня створювати новий якісний контент.
Технічні характеристики Beyerdinamic M 90 PRO X
- Тип конденсаторний, true condenser (не електретний)
- Капсуль 34 мм
- Діаграма фіксована, кардіода
- Чутливість 36.3 мВ/Па (-28.8 dBV ±2 дБ)
- Номінальний опір 180 Ом
- Номінальний опір навантаження 1 ком
- Максимальний рівень звукового тиску 133 дБ
- Сигнал/шум 88,4 дБА
- Еквівалентний рівень шуму, А-зважений 5,6 дБA
- Фантомне харчування 20 - 52 В
- Діапазон частот 20 Гц – 50 кГц
- Споживаний струм 6,2 мА
- Підключення XLR
- Габарити 197 х 52 мм
- Вага 296 г